Cześć!
Jeśli masz jakiś pytanie lub problem, to napisz pod adres [email protected].
Program 4grosze został napisany tak, aby był łatwy w użyciu, jednak jeśli nigdy nie prowadziłeś budżetu domowego, rozpoczęcie pracy z programem i skuteczne jego używanie może stanowić pewne wyzwanie. Dlatego wcześniej warto poznać ten temat trochę lepiej, zrozumieć zasady i dowiedzieć się, po co to wszystko.
Aplikacja 4grosze wykorzystuje metodę kopertową i samo zrozumienie tej metody budżetowania będzie tutaj kluczowe, bowiem różni się ona trochę od sposobów budżetowania stosowanych w innych programach (np. od wypłaty do wypłaty, czy z szacowaniem oczekiwanego przychodu). Więc jeżeli czegoś Ci brakuje lub dotychczas robiłeś to inaczej, to po prostu przejrzyj ten Podręcznik. Jeżeli wciąż nie znajdziesz odpowiedzi, śmiało pisz na wspomniany wyżej adres, a chętnie podpowiem co i jak.
Poczytaj na blogach
Możesz też nauczyć się prowadzić swój budżet domowy czytając różne blogi o finansach i prowadzeniu budżetu domowego. Jednym z nich jest blog Marcina Iwucia, który napisał kurs Budżet domowy krok po kroku. Zastosowaną w kursie metodę (mimo iż używa innych programów) można wykorzystać niemalże w 100% w 4grosze .
Wersja mobilna i webowa
Aplikacja 4grosze składa się z dwóch części - webowej (dostępnej na 4grosze.pl) i mobilnej. Mimo, iż w obu wersjach można zrobić większość operacji, to generalnie webowa wersja lepiej sprawdza się w planowania budżetu i późniejszej analizie (kilka typów wykresów i zestawień), natomiast wersja na telefon bardziej jest przydatna przy księgowaniu na bieżąco i kontroli, czy nie wydajemy przypadkiem za dużo. Synchronizacja między tymi wersjami jest niemalże błyskawiczna - zmienisz coś na komputerze, od razu zobaczysz zmiany na telefonie, i odwrotnie.